Praktiline töö arvutiteaduses "kordame tekstiprotsessi võimalusi - tööriist tekstiobjektide loomiseks." Praktiline töö "Microsoft WORDi kordamine". Uuritava materjali assimilatsiooni kontrollimine

Objektide tüübid ja nende klassifikatsioon. Arvutiobjektide klassifikatsioon.

Praktiline töö Nr 4 “Kordame tekstitöötlusprogrammi – loomise tööriista – võimalusi tekstiobjektid».

Tunni tehnoloogiline kaart. FGOS OÜ. 6. klass

Laadi alla:


Eelvaade:

Informaatikatunni tehnoloogiline kaart 6. klass 8. õppetund

Tunni teema: Objektide tüübid ja nende klassifikatsioon. Arvutiobjektide klassifikatsioon.

Praktiline töö nr 4 “Kordame tekstitöötlusprogrammi – tekstiobjektide loomise tööriista – võimalusi”

Tunni tüüp – teadmiste ja oskuste uuendamise tund

Tunni eesmärgid:

teema - suhte idee "on mitmekesisus"; arvutiobjektide klassifitseerimise lähenemisviisid;

meta-subjekt – IKT pädevus (põhioskused töötamiseks tekstiredaktor); oskused klassifitseerimise aluse valimisel;

isiklik – arvutioskuste tähtsuse mõistmine õppimiseks ja eluks; loogilise mõtlemise tähenduse mõistmine.

Lahendatavad õppeülesanded:

1) kinnistada ideid objektidevaheliste suhete kohta;

2) käsitleda seost "on sort";

3) tutvustab klassifikatsiooni, loodusliku ja tehisliku klassifikatsiooni mõisteid;

4) kinnistada klassifitseerimisoskust;

5) tutvustab suhtediagrammide koostamise tööriista.

6) korrake tekstiobjektide loomise põhivõtteid.

Õppetunnis käsitletud põhimõisted:

objekt;

suhtumine;

seos “on liik”;

sordiagramm;

klass;

klassifikatsioon: loomulik klassifikatsioon, kunstlik klassifikatsioon;

klassifitseerimise alus.

Tunnis kasutatud IKT vahendid:

õpetaja personaalarvuti (PC), multimeedia projektor, ekraan;

Õpilaste arvutid.

Elektrooniline lisa õpikule:

1) ettekanne „Objektide sordid ja nende klassifikatsioon“;

2) mallifail Words.doc

Tunni etapp

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

  1. Motivatsioon

Tere poisid! Istu maha. Kontrollige, kas olete õppetunniks valmis. Kas kõik tunniks vajalikud tarvikud on laual? Täna on meil mitte ainult teoreetiline materjal, vaid ka väga huvitav praktiline töö.

Poisid kontrollivad oma valmisolekut tunniks. Enesekontroll.

  1. Värskenda

Poisid, viimases õppetunnis me kohtusime suur hulk mõisted teemal “Objektide ja nende kogumite seosed” Mis?

Vasta järgmistele küsimustele: (autor§ 3 e-õpik)

Mis on objekt?

Mis on objektide kogum?

Mis on alamhulk?

Too näide kahe objekti vahelisest suhtest.

Too näide objekti ja objektide hulga vahelisest suhtest.

Too näide kahe objektihulga vahelisest seosest.

Kuidas saate visualiseerida objektide vahelisi suhteid?

Töövihikus olevate ülesannete visuaalne kontroll;

Määrati RT nr 35 (b), 37, 40

raskusi tekitanud ülesannete arutamine;

Koos lahendame ristsõna “Esemete ja nende komplektide seosed” (nr 46).

Nr 25 (lk 19) RT Esitame koos (kordamiseks), siisuuri välja tunni teema.

Arvutikandjaid levitatakse teabe salvestamise põhimõttel, mida selle teabega tehti?

Miks see vajalik on?

Kas klassifikatsioon on seos?

Sõnastan tunni teema “Objektide sordid ja nende klassifikatsioon”. Arvutiobjektide klassifikatsioon".

Millised on meie tunni eesmärgid?

Poisid nimetavad põhimõisteid, mida nad õppisid:

objekt; suhtumine; seos "on osa";

Kompositsiooni diagramm.

Poisid annavad määratlusi.

Õpilased toovad näiteid.

Arutage ülesannet.

Nr 35 (b)

nr 37. a) 35-25=10 (mitte koolilugemine) ehk see, kes on ühes piiblis kirjas;

b) 35-20=15 (mitte piirkondlik), st see, kes on kirjas ühes piiblis;

c) 10; mitu inimest on kirjas ainult ühes piiblis 10+15=25, mis tähendab 2 piiblis? 35-25=10

d) 20-10=10 ainult piirkondlik;

e)25-10=15 ainult kooli jaoks.

Õpilased räägivad välja. Nad jõuavad järeldusele, et teave on salastatud. Klassifikatsioon

Saame teada, et seost nimetatakse "on tüüp" ja klassifitseerime arvutiobjektid.

Õpilased sõnastavad tunni eesmärgid:Lisateavet seose "on liik" kohta

  1. Esmane konsolideerimise etapp

Materjali esitlus, ettekanne “Objektide sordid ja nende klassifikatsioon”

Ülesande nr 48 täitmine (lk 43 RT)

nr 49 RT (lk 44)

Kuva ekraanil, vaata

Poisid räägivad välja

Ühine otsus. Vormindamine töövihikutes.

nr 48. Subjekt on lause liige; nimisõna – kõneosa; printer – info väljundseade; täisarv – ratsionaalarv; täiendus - aritmeetiline tehe; ristkülik – hulknurk (geomeetriline kujund); õpik - raamat; liblikas - putukas; koer on loom.

Arutage klassifitseerimisskeemi

  1. Loov rakendamine ja teadmiste omandamine uues olukorras

Praktilise töö nr 4 lk 129 (vana õpik) täitmine 1, 2.

Arutame koos läbi ülesannete täitmise plaani

Õpilased täidavad iseseisvalt praktilise töö nr 4 ülesandeid 1 ja 2.

  1. Info kodutööde kohta, juhised selle täitmiseks

Paneme kodutöö kirja, ma selgitan.

Pane kirja kodutööd, aruta miniprojekti elluviimist

  1. Peegeldus

Poisid, te tegite täna head tööd. Ja igaüks teist seadke endale tunni alguses eesmärgid ja eesmärgid. Rääkige meile, kas olete saavutanud kavandatud tulemused?

Hindamine praktilise töö eest

Poisid räägivad välja. Kuulake hinnanguid


Praktiline töö

V tekstitöötlusprogramm MS Word

Sissejuhatus MSWordisse. Teksti sisestamine. 3

Tekstifragmentide valimine. Taane. 4

Teksti vormindamine. 6

Loendid. 11

Pildi sisestamine. 14

Töötamine tabelitega. 18

Joonistamine Wordis. 26

Päised ja jalused. Leheküljed. 28

Leheküljed. 31

Sissejuhatus MSWordisse. Teksti sisestamine

Vaatame akna põhielemente:

1) Pealkirja aken (1)(sisaldab dokumendi nime, rakenduse nime ja Minimax nupud (2)(kokku kukkuda, aknast välja veereda, sulgeda) )

2) Horisontaalne menüü (4)

3) Tööriistaribad: standardne, vormindamine (3)(sisaldab kõige sagedamini kasutatavaid käske, mis asuvad horisontaalses menüüs)

4) Horisontaalne ja vertikaalne joonlaud (5)

5) Kerimisriba vertikaalne ja horisontaalne(kerimisrull) (6)

6) Olekuriba (8)

7) Joonistamise tööriistariba (9)

8) Tööala (7)

% Ülesanne nr 1

Tippige soovitatud tekst

Kui sa oled hea poiss, ära pista oma sõrme pistikupessa,
Ära mängi juhtmetega: kas sa tead, kas taevas on?

Kui kuskil on säde või midagi suitseb,
Ärge raisake oma aega - peate helistama täiskasvanule.
Me ju ise teame, et sädemest võib leek süttida.

Tea, kuidas olla kokkuhoidlik ja mitte vajutada klahve,
Seal võtke arvesse seda asjaolu, elektrilist kontakti.

Hiirest võib saada sõber, kui sa teda ei solva.
Treeni teda oskuslikult, ära keera teda tühikäigul ringi.

Kui sisestate "vastus" ja arvuti ütleb "ei",
Ärge koputage ekraanile, paremad reeglidõpetama!

Kui teie masin ei tööta, vajate kannatlikkust.
Isegi nutika arvutiga pole probleeme!

Kõik teavad ülejäänut: et mitte oma kohalt üles hüpata
Ei mingit karjumist, tõukamist ega kaklemist arvutite pärast.

Keegi ei tule meie juurde kasukates ja jopedes.
Sõbrad, te ei saa olla kontoris määrdunud kingadega.

Alustage tööd rangelt õpetaja loal,
Ja pidage meeles: teie vastutate kontoris oleva korra eest!

Tekstifragmentide valimine. Treppimine

Tekstifragmentide valimine.

rooma number 1 - I

"Lohistamise" või "drag&drop" meetod. Liigutage kursor sümbolile ja lohistage seda. Kursor näeb välja selline I Liigutage kursor sõnale ja topeltklõpsake hiire vasakut nuppu.
"Lohistamise" või "drag&drop" meetod. Liigutage kursor sümbolile ja lohistage seda. Kursor näeb välja selline I Liigutage kursor rea algusesse, see on paremale kallutatud noole kujul ja klõpsake hiire vasakut nuppu.

pakkuma

"Lohistamise" või "drag&drop" meetod. Liigutage kursor rea algusesse, see on paremale kallutatud noole kujul ja klõpsake hiire vasakut nuppu, hoides all klahvi ctrl.

"Lohistamise" või "drag&drop" meetod.

kogu tekst

"Lohistamise" või "drag&drop" meetod. Liigutage kursor rea algusesse, see on paremale kallutatud noole kujul ja klõpsake kolm korda hiire vasakut nuppu. Horisontaalne menüü – Redigeeri – Vali kõik

Treppimine

% Ülesanne nr 1

1. Lugege luuletust "Maja, mille Jack ehitas". Tõstke esile korduvad osad igas 7 lõigus. Tippige tekst ja ärge tippige iga korduvat osa uuesti, vaid kopeerige see kopeerimistoimingute abil ja õigetesse kohtadesse parandades.

Maja, mille Jack ehitas

Mille Jack ehitas.

Ja see on nisu

Mille Jack ehitas.

Ja see on rõõmsameelne tihane lind,

Mis nutikalt varastab nisu,

Mida hoitakse pimedas kapis

Mille Jack ehitas.

Siin on kass

Mis nutikalt varastab nisu,

Mida hoitakse pimedas kapis

Mille Jack ehitas.

Siin on koer ilma sabata

Mis hirmutab ja püüab tihast kinni,

Mis nutikalt varastab nisu,

Mida hoitakse pimedas kapis

Mille Jack ehitas.

Ja see on sarvedeta lehm,

Löös vana sabata koera jalaga,

Kes tõmbab kassil kaelarihmast,

Mis hirmutab ja püüab tihast kinni,

Mis nutikalt varastab nisu,

Mida hoitakse pimedas kapis

Mille Jack ehitas.

Ja see on vana naine, hallipäine ja karm,

Kes lüpsab sarvedeta lehma,

Löös vana sabata koera jalaga,

Kes tõmbab kassil kaelarihmast,

Mis hirmutab ja püüab tihast kinni,

Mis nutikalt varastab nisu,

Mida hoitakse pimedas kapis

Mille Jack ehitas.

2. Korraldage kõik lõigud vastupidises järjekorras.

Teksti vormindamine

Teksti redigeerimisel saate kasutada järgmisi redaktori funktsioone.

Fondi muutmine Fondi suuruse muutmine Fondi stiili muutmine Teksti joondamine Muuda teksti värvi

% Ülesanne nr 1

Ava dokument “Koomiksite ohutuseeskirjad” Tee luuletuse pealkiri paksus kirjas. Täitke see:

ü 1 rida – kaldkirjas;

ü 2. rida – paks, kaldkiri;

ü 3. rida – paksus kirjas, allajoonitud;

ü 4. rida – kaldkiri, alla joonitud.

5. real tõstke iga sõna erineva värviga esile. 6, 7, 8, 9 puhul tõstke iga rida erineva värviga esile. Ridadele 10–13 tehke kõik tähed "o" fondisuuruses 22 ja "g" fondi suurusega 8. Täitke see:

ü fraasid "nad ei võidelnud arvutite pärast" – paksus kirjas;

ü "sa ei saa kontoris olla" - alla joonitud, kaldkiri;

ü "olete vastutav" - punasega.

% Ülesanne nr 2

Sisestage tekst, võttes arvesse vormingut (14 punkti):

ülikoolidesse astudes

Alates 90ndate algusest paljudes ülikoolides Venemaa Föderatsioon kasutusele on võetud arvutiteaduse eksamid, iga õppeasutus esitab teemadele oma nõudmised. Näiteks V Riiklik Akadeemia nafta ja gaas nime saanud. Gubkina , V Moskva riigiülikool rakenduslik biotehnoloogia vaja teada PÕHIkeel , mis võib-olla kooli informaatikakursusesse ei kuulunud. IN Peterburi Riiklik Tehnika- ja Majandusakadeemia taotleja peab olema tuttav operatsioonisüsteemi MS DOS.

Eksami vorm on samuti erinev: intervjuu, kirjalik eksam, arvutitest.

Hoolimata sellest, et arvutiteaduses pole endiselt heakskiidetud programme ja pole kokku lepitud, millist programmeerimiskeelt koolilõpetaja valdama peab, on siiski olemas minimaalne teadmiste, oskuste ja vilumuste kogum, mida taotleja peab näitama. Ta peaks olema teadlik õppeaine olemusest, teadma arvutitarkvara koostist ja selle seadmete otstarvet; valdab vähemalt ühte programmeerimiskeelt, oskab kirjeldada algoritme, valdab algoritmiseerimise põhitõdesid arvutusprotsessid ja õppida neid programmeerima; oskama esitada teavet arvuti numbrivõrgustikus ja sooritada aritmeetilisi tehteid numbritega antud kujul etendused; oskama lihtsustada loogilised funktsioonid ja arvutage nende väärtused antud väärtused muutujad.

% Ülesanne nr 3

Restaureeritud Leivamaja avab oma uksed külastajatele ja kutsub näitustele:

"Tsaarid Tsaritsõnis" – näitus Venemaa keisrite portreede kollektsioonist, mis on soetatud Moskva valitsuse toel Tsaritsõno Riiklikule Muuseum-Reservi.

"Tsaritsino läbi sajandite" – Leivamaja hoone restaureerimisjärgsele avamisele pühendatud näitus ( Köögihoone) Riiklik muuseum-reservaat "Tsaritsyno"

"Kuninglikud söögid" – riikliku keraamikamuuseumi ja “18. sajandi Kuskovo mõisa” meistriteosed

"Valentin Judaškin - Moskva" – Moskvale kingitud kostüümide kollektsiooni näitus

% Ülesanne nr 4 (iseseisev töö)

Tippige soovitatud tekst vastavalt näitele.

1. võimalus

Tegelased ja esinejad:

Petrov V.V. – Venemaa rahvakunstnik

Ema– kunstnik

Lapsed

Ljudmilla– kunstnik

Daria– kunstnik

Semjon– kunstnik

Zabotin V.N. – kunstnik TolomeevB. A.

Gorjatšova O. N. – kunstnik

Teatrikunstnikud esinevad rahvastseenides

Direktor -

Lavastaja –

Kunstnik – Fabia E.

2. võimalus

Lugege luuletust "Lüürik":

Tahaks ühesõnaga

Ma tühjendan oma kurbuse ja kurbuse,

Ja viska see sõna tuulde,

Nii et tuul kannab ta kaugusesse

Kui suurepärane on luuletaja! Vaid mõne sõnaga, mida ühendas riim, suutis ta väljendada tunnete tugevust, mõtte kiirust ja vene keele õilsust. Stiili kergust leiame paljudes, kui mitte kõigis Mihhail Jurjevitši luuletustes.

Kuldne pilv veetis öö

Hiiglasliku kivi rinnal.

Taevased pilved -

Igavesed rändurid!

Ja tema, mässumeelne,

Otsid torme

Nagu oleks tormis rahu.

3. võimalus

Vorm on objekt, mis kujutab ekraanil akent, kuhu on paigutatud juhtelemendid.

Visuaalne disain GUI Rakendus seisneb selles, et teatud asjad kantakse hiirega vormile ja “joonitakse” juhid elemendid. Täna teeme praktilise töö elemendi vormile paigutamisel - sildid(silt).

Harjutus: Asetage vormile märgid, et saaksite luuletust lugeda:

Gladioolid

Koer valvas gladioole.

Õnn paistis teda ees.

Ja tuul silitas koera karvu

Ja ta ütles: "Vaata lootusega kaugusesse."

Kuid tuli rahe ja gladioolid purustati.

Nende väärtus on langenud.

Ja ta suri!

V. Shefner

4. võimalus

Luuletaja: Kirjutasin uue luuletuse. Kas sa tahad, et ma selle sulle ette loen?

Muusik: Ei. ma kirjutasin uus meloodia. Kas sa tahad, et ma seda sulle mängiksin?

Luuletaja: Ma ei taha mingit rämpsu kuulata! Lähme kunstniku juurde ja küsime temalt, kelle töö on tähtsam kui minu või sinu oma.

Luuletaja ja muusik lähenevad kunstnikule.

Muusik: Kuula mu uut meloodiat!

Luuletaja (muusikaga samal ajal): Kuulake mu uut luuletust!

Kunstnik: Mul pole aega teie oopuseid kuulata. ma kirjutan uus pilt. Sellest saab tõeline meistriteos. Tulge kuu aja pärast tagasi ja näete, et minu maalist saab maailma parim!

Kelle loovus on teie arvates olulisem? Minu arvamus on järgmine: iga teos on loodud avalikkusele. Pilti tuleb näidata, luulet lugeda, muusikat mängida, ainult sel juhul on loovusel mõtet.

% Ülesanne nr 5

1. Sisestage tekst. Mõelge selle vormingule. Kasutage fondi suurust 16. Pealkiri on Arial kirjas, paksus kirjas.

Arvuti meie maailmas.

Tänapäeval on ilmselt raske leida inimest, kes vähemalt korra elus ei kohtuks arvuti. Arvutid tulevad meie majja, aidata inimeste tööd lihtsamaks muuta. Erinevad programmid oskab harida ja meelt lahutada.

Kasutades ülemaailmne võrk Internet inimesed saavad suhelda, leida vajalikku teavet, isegi kui ta on "teispool maailma".

Sisestage rida Mõtteaine pealkirja kohale (kaldkiri, paremale joondatud). Kopeerige tekst 4 korda. Joonda: esimene tekst - laiusele, teine ​​- vasakule, kolmas - paremale, neljas - keskele. Salvestage fail arvutina. dok

% Ülesanne nr 6

1. See tekst sisaldab 304 tähemärki ja tühikuid. Salvestage aeg ja tippige tekst. Määrake printimiskiirus (märke minutis). Sisestage kuupäev käskude abil Sisestage, kuupäev ja kellaaeg.

Kooli nr 000 direktorile

Glebova Aleksei

Selgitav märkus

Mina, Aleksei Glebov, jäin täna oma informaatikatundi hiljaks, sest olin öö läbi internetis ja vestlesin aktiivselt. Korjasin sealt mitu troojalast ja ussi, helistasin dr Kasperskyle ja mul oli raskusi taastumisega. Ma ei tee seda enam.

Vaadake, mitu sõna teie tekst sisaldab _____, märke _____ (fail, omadused, statistika)

On kahte tüüpi loendeid: nummerdatud ja täppidega. Erinevus seisneb selles, et nummerdatud loendis kasutatakse erinevaid ikoone. Ja märgitutes on need samad.

Loendi lisamiseks peate valima vajalik fragment ja siis:

% Ülesanne nr 1

Tippige soovitatud tekst. Looge nummerdatud loend. Muutke loend täppidega, valides ise markeri tüübi.

Selliseid puid on.

Leivapuu mooruspuu perekonnast. Vorstipuu begooniate sugukonnast (Kigelia). Banaaniperekonnast pärit rändurite puu (Ravenna madagaskar). Šokolaadipuu (üks teobroomi perekonna liikidest). Kommipuu (goveniya). Maikelluke puu, taim perekonnast Clethra. "Puitlehm" kasvab Costa Ricas. Avokaado on alligaatoripirn, mis pärineb lahe perekonnast. Melonipuu (papaya). Raudpuu (raudrohi, parrotia persica). Paberipuu, üks bussonetti liikidest. Piimaperekonna rasvapuu. Seebipuu perekond Sapindaceae. Pudelkõrvits, kõrvits (lagenaria, potikõrvits). Sapota puu (sapodilla). Seišellide palm. Basaldipuu. Pliiatsipuu (punane või Virginia kadakas). Jaanikaun (Tsaregrad kaun). Velvichia. India mandlid. hõlmikpuu. Almáciga. Dracaena. Baobab.

% Ülesanne nr 2

Tippige tekst näidise järgi

Pythagoras

Samose Pythagoras (VI sajand eKr)

1. Vana-Kreeka filosoof,

2. usuline ja poliitiline tegelane,

3. Pythagoreanismi rajaja,

4. matemaatik.

Pythagorasele omistatakse näiteks:

täisarvude ja proportsioonide omadused,

· Pythagorase teoreemi tõestus.

% Ülesanne nr 3

Tippige tekst näidise järgi

MIS PEAKS OLEMA TEIE KONTO KAUSTAS

1. Kabineti pass (nööritud);

2. Klassijuhataja (ametniku) kohustused;

3. Õpetaja (ametniku) kohustused;

4. Ajakirja täitmise juhend;

6. Väljavõte korraldusest “Koolitöötajate töösisekorraeeskirjast nr ____”

7. Klassides: keemia, bioloogia, informaatika, füüsika, füüsiline kultuur– ohutusnõuete juhised (ohutusajakirja olemasolu);

8. Põhivõrguettevõtjaga töötamise juhised;

9. Kalender ja temaatiline planeerimine;

10. Tunniplaan (büroos oma);

11. Kõnede ajakava;

12. Lisa- ja klubitundide ajakava;

13. Testide ajakava. Praktilised ja laboratoorsed tööd.

% Ülesanne nr 4

1. Siit saate teada, kuidas teksti taanet teha, tähemärki sisestada ja teksti tippida. Ú sümboli leiate komplektist Wingdings.

MURUTA TAIGAS

Ú 400 g. jahu

200 g. õlid

Ú0,5 tassi vett

Jahvatage või, lisage jahu, vesi, lisage 0,5 tl soola ja sõtke tainas. Kasutage tainast juustukookide ja pirukate jaoks.

Võimalus Leheküljed määrab nummerdamise alguse:

    jätka - aktiivse jaotise lehekülgede nummerdamine algab numbrile järgneva numbriga viimane leht eelmine osa; alustada - nummerdamine algab parempoolsel väljal näidatud numbriga.

Dokumendi peatüki või alajaotuse numbri lisamiseks leheküljenumbrisse lubage see valik Kaasake peatüki number . Seejärel peate märkima, milline vormindusstiil vastab peatükkide tasemele, mille numbreid kavatsete kasutada. Saate valida ühe sisseehitatud stiilidest. Kui olete lõpetanud, vajutage nuppu OK.

Valemite sisestamine

Valemi sisestamine toimub menüükäsu abil Sisesta | Objekt . Dialoogiboksis peate valima lehe Loomine .


Aken objekti lisamiseks dokumenti Sõna

Valem luuakse pärast valimist Microsofti võrrand 3.0 nimekirjast Objekti tüüp .

Või saab valemiredaktorit avada vastava ikooni abil tööriistaribal

Valemi sisestamise algoritm võib olla järgmine:

    asetage kursor kohta, kuhu soovite valemit sisestada; käivita menüüelement Sisesta | Objekt ja valige kuvatavas aknas Microsofti võrrand 3.0(vali tööriistaribalt sobiv ikoon); sisestage vajalik valem; Väljuge valemi sisestamise režiimist, klõpsates väljaspool loodud valemit.

Loodud valemi redigeerimiseks topeltklõpsake sellel ja valemiredaktor laaditakse. Valemil ühekordne klõps valib selle (valem asetatakse ristkülikusse, mille külgedel on väikesed mustad ruudud). Pärast valimist saate valemi suurust muuta (vt klippi) või kustutada, vajutades klahvi Kustuta klaviatuuril.

% Ülesanne nr 1

Tippige valemiredaktoriga järgmine tekst.

Ruutvõrrandi lahendamine.

Kujundi ruutvõrrandi lahendamiseks:

kirves 2 + bx + c =0

tuleb kõigepealt arvutada diskrimineeriv valemi järgi:

D=b 2 -4ac

Kui D<0, то уравнение не имеет вещественных корней.

% Ülesanne nr 2

Tippige valemiredaktoriga järgmine tekst.

Enamasti luuakse ressursid, millele hüperlingid dokumentides osutama peaksid, eelnevalt. Sel juhul tuleks kasutada olemasoleva veebilehe või faili hüperlingi loomise režiimi. Selles režiimis hüperlingi loomiseks peate tegema järgmised toimingud.

Dialoogiboksis Hüperlingi lisamine klõpsake nuppu Olemasolev fail või veebileht, mis asub paneelil Link To. Sisestage vastavale väljale selle lehe või faili nimi või URL, millele soovite linki osutada. Samuti saate valida allolevast loendist nime või URL-i või otsida faili, kasutades faili otsimiseks kohalikult draivil või kohalikul võrgul nuppu Fail või Internetist faili otsimiseks nuppu Veebileht. Kui soovite, et hüperlingil klõpsamine viiks teid avatavas dokumendis kindlasse kohta, klõpsake nuppu Järjehoidja. Selle tulemusena kuvatakse ekraanil dialoogiboks, mis võimaldab valida ühe valitud dokumendi järjehoidjatest või selle dokumendi alguse hüperlingi sihtobjektiks. Valige loendist vajalik järjehoidja ja klõpsake nuppu OK. Sisestage väljale Kuvatav tekst tekst, mida soovite kasutada lehe hüperlingi tähistamiseks. Kui valisite dokumendis teksti enne dialoogiboksi Hüperlingi lisamine avamist, kuvab Word selle teksti automaatselt väljal Kuvatav tekst.

Hüperlingi saab määrata mitte ainult dokumendi tekstile, vaid ka graafilisele objektile. Selleks valige enne hüperlingi lisamise dialoogiboksi avamist graafiline element, millele soovite hüperlingi määrata. Pärast hüperlingi loomist avaneb sellel graafikul klõpsamisel loodud hüperlingi sihtdokument. Seda tehnikat kasutavad veebilehtede arendajad sageli graafiliste nuppude loomiseks.

Kui soovite, et dokumendi brauseris või Wordis kuvamise ajal hõljutades kursorit hüperlingi kohal, ilmuks kohtspikker, klõpsake nuppu ScreenTip. Sisestage avanevas dialoogiboksis vajalik tekst ja klõpsake nuppu OK. Klõpsake dialoogiboksis Hüperlingi lisamine nuppu OK.

Kui loote hüperlinke dokumendi algusesse ja pealkirjadesse, loob Word vastavad järjehoidjad automaatselt. Kui aga soovite luua hüperlingi mõnele muule dokumendis olevale tekstiosale või objektile, peate esmalt määrama sellele tekstile või objektile järjehoidja. Järjehoidja loomiseks Wordis peate järgima neid samme.

Valige tekst või objekt, mille soovite järjehoidjatesse lisada. Valige käsk Lisa > Järjehoidja (sisesta > Järjehoidja). Selle tulemusena kuvatakse ekraanile dialoogiboks Järjehoidja, nagu on näidatud joonisel 1. Sisestage väljale Järjehoidja nimi nimi, mille soovite loodavale järjehoidjale määrata.

Word võimaldab teil luua järjehoidjaid, mille nimed sisaldavad vene tähestiku tähti. Selliseid järjehoidjaid toetavad ka mitmed brauserid. Internetis avaldamiseks mõeldud HTML-dokumentides kasutatavate järjehoidjate nimede määramisel on siiski soovitatav, et järjehoidjate nimed sisaldaksid ainult ladina tähed, numbrid ja allkriipsud. See väldib ootamatuid ühilduvusprobleeme. loodud veebilehti eraldi brauseriga.

Klõpsake nuppu Lisa.

https://pandia.ru/text/77/496/images/image089_1.jpg" width="469" height="370 src=">

Joonis 2. Word võimaldab teil luua hüperlinke objektidele, mis asuvad loodava hüperlingiga samas dokumendis

Valige üks objektidest praegune dokument, millega soovite linkida loodava hüperlingi. Soovi korral sisestage väljale Kuvatav tekst tekst, mida kasutatakse lehe hüperlingi tähistamiseks. Kui soovite kuvada kohtspikri, kui hõljutate kursorit lingi kohal, klõpsake nuppu ScreenTip ja sisestage soovitud vihje tekst. Klõpsake nuppu OK.

Veebisaitide arendamisel võib tekkida olukord, kus dokumenti, millega loodavat hüperlinki soovid siduda, pole veel loodud. Sellises olukorras võimaldab Word luua uus dokument samaaegselt sellele hüperlingi loomisega. Uuele dokumendile hüperlingi loomiseks toimige järgmiselt.

Klõpsake standardse tööriistariba nuppu Lisa hüperlink või valige Lisa > Hüperlink (sisesta > hüperlink). Dialoogiboksis Hüperlingi lisamine klõpsake nuppu Loo uus dokument, mis asub dialoogiboksi vasakus servas paneelil Link To. Selle tulemusena muutub dialoogiboksi välimus, nagu on näidatud joonisel.

% Ülesanne nr 1 (Lõplik loovtöö)

Valige teema, mis teid huvitab. Ja korraldage see mitmele lehele järgmiselt (salvestage iga leht nimega eraldi dokument):

Avaleht. Aseta sellele oma teema nimi, sinu teema sisu kajastav pilt ja lühikirjeldus edasine esitlus (saate luua sisukorra). Esteetilisema kujunduse saamiseks kasutage lehe tausta või tausta. Looge 2–3 või enam lehte, mis kirjeldavad teie teemat. Salvestage iga leht eraldi dokumendina. Looge oma teemal ristsõnaga leht. Täitke ristsõna vastused. Lisage igale lehele hüperlingid "järgmine" ja "eelmine", et saaksite lehtede vahel navigeerida. Mõtle läbi, milliseid hüperlinke oleks soovitav veel oma töösse lisada (“dokumendi algusesse”, “dokumendi lõppu”, “sisukorda”, üleminek erinevate peatükkide vahel jne). Kontrollige, kas hüperlingid töötavad. Avage iga leht ja salvestage HTML-ina. Muuda hüperlinke. Vaadake oma töö uuesti üle. Vastake küsimusele: "Mis muutus, kui järgisite hüperlinke esimesel ja teisel juhul?"

Ülesanne 1 (Windowsi jaoks). Õigekiri

  1. Avage tekstitöötlusprogramm Sõna.
  2. Otsige üles ja uurige tiitliriba, peamenüüd, tööriistariba, tööala, olekuriba. Vaadake vahekaardil Avaleht üle juba tuttavate nuppude funktsioonid ja tutvuge selle vahekaardi uute nuppude, loendite ja väljade funktsioonidega.
  3. Avage dokument Error.doc(kaust Toorikud).

    Selleks tehke järgmist.

    1. peamenüüs Fail valige üksus Avatud;
    2. ilmuvas aknas Dokumendi avamine, avades järjestikku kaustu, valige see, milles dokument asub;
    3. Topeltklõpsake soovitud dokumendi avamiseks.
  1. Pange tähele, et mõned sõnad ja laused on alla joonitud punaste ja roheliste laineliste joontega. Punane joon näitab, et suure tõenäosusega on sõnas viga või see puudub arvutisõnastik. Roheline joon näitab, et lauses on valed kirjavahemärgid. Proovige tekstitöötlusprogrammi tuvastatud vigu ise parandada.
  2. Kontroll1.
  3. Avage dokument uuesti Error.doc.
  4. Käivitage dokumendi kontrollimine käsuga Õigekiri vahekaardil Ülevaade või võti F7.
  5. Analüüsige hoolikalt dialoogiboksis kuvatavat teavet Õigekiri ja kasutage muudatuste tegemiseks või märgitud sõnade vahelejätmiseks vastavaid käsunuppe.
  6. Salvestage parandatud dokument isiklikku kausta nime all Kontroll2 ja sulgege programm.

Ülesanne 1 (Linuxile). Õigekiri

Ülesanne 2. Tekstidokumendi koostamine

  1. Avage tekstitöötlusprogramm.
  2. Seadke horisontaalse joonlaua esimese rea taandemarker 1 cm-ks.
  3. Installige font Arial, fondi suurus 14 , laiuse joondamine. Sisestage järgmine tekst:

      Tekst on semantiliselt ja grammatiliselt seotud avaldus suulises või kirjalikus vormis. Teksti põhijooned on sidusus ja terviklikkus. Tekstis sisalduvad laused on paigutatud kindlasse järjekorda. See loob tekstis sidususe. Terviklikkus annab tekstile semantilise ühtsuse. Iga tekst sisaldab teatud sisu. need. on oma teema. Tekstis olevaid lauseid ei ühenda mitte ainult teema, vaid ka põhiidee. Eraldi lõiku kirjutatakse mitu ühte mõtet väljendavat lauset.

  4. Kontrollige tekstitöötlustööriistade abil, kas sisestatud tekstis pole vigu.
  5. Jagage tekst lõikudeks. Selleks asetage kursori klahvide (nooleklahvide) või hiire abil kursor soovitud kohta (lõigu lõpp) ja vajutage Sisestage.
  6. Nupu kasutamine Mitteprinditavad märgid kuvada ekraanil vormingumärgid ja veenduda, et lõikude lõppu tähistavad märgid on õigetel kohtadel. Veenduge, et kõik lõigud algaksid punase joonega.
  7. Pidage meeles, kuidas nad silma paistavad üksikud sõnad ja jooned. Lõpetage teksti vormindamine järgmiselt.

      Tekst- on tähenduslik ja grammatiliselt seotud avaldus suulises või kirjalikus vormis. Teksti põhijooned on ühenduvus Ja terviklikkus.

      Pakkumised, tekstis sisalduvad, asuvad? kindlas järjekorras. See loob tekstis sidususe.

      Terviklikkus annab tekstile semantilise ühtsuse^ Iga tekst sisaldab teatud sisu, st. on oma teema.

      Tekstis olevaid lauseid ei ühenda mitte ainult teema, vaid ka põhiidee. Eraldi lõiku kirjutatakse mitu ühte mõtet väljendavat lauset.

  8. Salvestage fail oma isiklikku kausta nimega Tekst ja sulgege programm.

Nüüd sa tead, kuidas

  • avada, redigeerida ja salvestada dokumente tekstitöötlusprogrammis;
  • sooritada tekstitöötlusprogrammis õigekirjakontroll;
  • installida lõigu taane ja jagage tekst tekstitöötlusprogrammis lõikudeks;
  • valige tekstiosa (suvaline osa, rida, sõna, lõik) ja muutke tekstitöötlusprogrammis fondi stiili.